20’li Yaşlarda Genç Olmak Hatta Olmamak

20’li Yaşlarda Genç Olmak Hatta Olmamak

Bugün 20'li yaşlarında beni takip eden binlerce insan olduğunu fark ettim. Peki bu 20 yaşındaki insan neden beni takip ediyor?


Bu yüzden bu yaştayım ve benzer şekilde biraz deli gördüm. Kısacası, dünyayı uzun bir yol kat eden 23 yaşındaki bir delinin notlarını okuyarak hayatını değiştirecek bir karar vererek gerçekten ”20'li yaşlarında yaşamak " için.


Son olarak, önce söyleyeceklerimi açıklayayım. Dünya turuna çıkmaya karar vereli iki yıl oldu ve eminim hayatımın en iyi sonucunu yaşadım.


Ne emekli olmayı hayal ediyorum, ne de 40 yaşımdayken ne yapmam gerektiği konusunda endişeleniyorum.


Zaten hepsini aştım. Tam olarak ne yapacağımı biliyorum. Şimdi, iki şey söylemek istiyorum ki, “20'li yaşlarında olmadan önce Birinin Hayatında iyi bir şey yaptım.


Bunu bencil bir tutum olarak kabul etmeyin, lütfen birinizin çıkıp dostça bir şey söylediğini düşünün.


Önce bunu okuyun, böylece önce kendi hayatınızı yeniden inşa edebilirsiniz, kötü giden ülke politikalarının kurbanını ilan etmeden ve hayatınızı kimseye ayırmadan.


30'lu ve 40'lı yıllarda bu yazıyı okuyorsanız ve benzer duygular hissediyorsanız, 20'li yaşlarındaysanız, bize sevinçler getirdiniz.


Biz küçükken, biz her zaman dedesi bir söz duydum: Ken biz gençken, biz yaşlılık ekmek yemek için kullanılan ”. Bu, aslında, emeklilik için sağlam bir kapak olarak tanımladıklarından daha anlamlıydı. Kim için çalışmak ve ne için çalışmak?


Ama bunu her zaman yanlış yorumladık ya da yönlendirildik. İlk olarak yaşadığımız dönemde sisteme girmek için bizi okullara götürdüler. Sadece 7 yaşındaydık ve bilinmeyen ve sürekli değişen gülünç bir eğitim sistemi ile büyüdük.


Gerektiği gibi aynı eğitimi alamayan hepimiz, diğer çocuklarla da bir yarışa girdik. Kırsal alanda yetişen şanslı insanlardan biri değilseniz, muhtemelen tüm bu yılları iki dairede oyun oynayarak geçirdiniz.


Çocukluğunuzu bir çocuk olarak yaşayamazsanız, asla yaratıcı ve yaratıcı bir insan olamazsınız. Gençken atlamadıysanız ve gözlem yapmadıysanız, dünyaya, doğaya, hayvanlara dokunmadıysanız, kalbinizi sevmediyseniz ve tüm bu şeylerle aynı şekilde yaşamadıysanız, geriye bakıp işe geri dönerdiniz.


Sonra saçma sınav sistemleri ile ere üniversitelerde öğrencileri yerleştirilir. Bu sistem, yalnız ve yalnız tilavete dayanan saçmalığın sonucuydu.

Milyonlarca çocuk hangi sanatı sevdiklerini, hangi spor dalında iyi olduklarını bilmeden büyüdü. Kendilerini sorgulayanlar bir şekilde yollarını buldular.

Hangi müzisyenler, sporcular, grafik tasarımcılar, fotoğrafçılar sadece yaşam kaygısı nedeniyle bu sistemde kendilerini ortadan kaldırdılar. Bu nedenle, sporda spor dönemimizde karınızı doyurmadı!


Sonra bize,” bak, oğlum / kızım, iyi bir iş bulamazsan, açlıktan öleceksin " dediler, aslında bize geleceğin endişesini dayattılar.


Süresi 21. yüzyılda yaşanan bu sıkıntıyla taşıdılar. Bu durumlardan sonra, ergen çocuğun tek bir amacı olabilir. Yaptığı şey, iyi para kazandıran ve geleceğini güvence altına alan bir iş bulmaktır.
 

Kapitalizm idealizm törpü! Gömdük dedik. Bu insan şimdi 20'li yaşlarında, bazıları mezun olmuş ve bazıları hala akıllarında çılgın sorularla yaşıyor.


Mezun olursa iş bulabilir mi? Yılda sadece bir hafta boyunca bir yıldan fazla yıllık izin kullanmak için şimdi ne kadar hizmet çalmak zorunda? Çocukken hayallerine ne oldu? Hayat yaşamak arzusu nerede?


Sonra aşağıdaki sorular değiştirildi. Bu hayatı gerçekten yaşamak istiyor muyum? Bana dayatılan şeyleri gözden geçirmek zorunda mıyım? İleride iyi bir hayatım olacak mı?


Gençliğin son günlerinde, ”keşke bir hayat ve onlara hizmet eden bir grup insan gereksiz kapitalizmle gereksizse” diye çevremde hiç ihtiyaç duymadığım ürünler.


KAN-DI-RI-LI-YO-RUZ


Evet, bizi hep kandırdıkları tek kelime. Neden biliyor musun? Onlara hizmet etmek için. Buna karşılık, gerçekten ihtiyacınız olmayan şeyler vaat eden harika bir sistem yarattılar.


Böylece, sistem hiç başarısız olmadan büyük bir hızda çalışır. Hepimiz kaçınılmaz olarak buna hizmet ediyoruz.


Bu sistemde deli gibi para kazandığında ne olur biliyor musun? Zaten bir şey bağlı mı var. Ve bu kadar parayı asla istediğin gibi harcamayacaksın.


Sana empoze ettikleri reklamlarla, her zaman bir şeyler isteyeceksin. Sonra diğer insanlık size yaşamaya çalıştığımızı söyleyecektir!


Onu almak için onu almak için! Bugün, teknoloji, bu şeyleri düşünmenize bile izin vermeyecek şekilde bir noktaya gelecektir.


Beynimiz okunduğunda, bizi yönetmeleri daha kolay olacak.


Gün gelecek, kim bilir, bir aileye başlamış olacaksınız, sorumluluklar başlayacak, aslında, bu saatten sonra "gençlik kal" diye bir şey olmayacak.Bir kız / erkek bulursan evlenirsin. Adam askerlik hizmetini yapmaya geliyor, bir yandan perde takımını seçmek için koltuk takımına gidiyorsunuz. Sen kredi ile bir ev almak ve sonra emekli kadar ... karı koca kadar bitmeyecek bu kredi, ödemek için çalışmaya başlar!


Bunu yaşamayı hayal edemezdin. Bu kötü bir senaryo olmamalı! Bir şey yapmalı! 20'li yaşlardayız! Biz yoldayız ve tüm bu hikayeyi biliyoruz! Bu hayatı istemiyoruz! Söyleyecek kadar cesur olmalıyız.


İstemedim ve istemediğimi bildiğim şeyin ötesinde ne yapacağıma dair en ufak bir fikrim bile yoktu.


Öğrenmenin en iyi yolunun konfor bölgemi terk ederek olacağını biliyordum.
Ben çıktım, iki yıl oldu ve hayatımda sevdiğim şeyle ne yapacağımı çok iyi biliyorum.
İstediğin bir şey yaparsan, hayatının geri kalanında çalışmazsın.


Tek başına bir sonraki süreçte, o yapacak iş bulmak için ada seviyor.
Bu yüzden hayatını değiştir! Bunun için benzer şekilde deli olmak zorunda değilsiniz. Sistemi reddetmenize gerek yok. Kullanabilirsiniz.


Sistemi hala kullanabilirsiniz. Bütün gemileri yakmak zorunda değilsin.
Hayatınızı daha iyi yaşamak için değiştirin. İlk adım konfor alanını terk etmektir. Unutmayın, konfor alanında olduğunuzda en iyi şeyler asla gelmez.


Örneğin, bu hafta sonu birkaç arkadaş kandırmak ve kamp almak için doğaya gitmek. Ateş yakın, şarkı bağırarak, doğanın sessizliğini açıklar. Ormana git ve yürü, kendini tekrar tanı. O gece yıldızlarla aydınlatın.


Çevrenizdeki oluyor festivaller göz atın, sizin benzer şekilde binlerce insan bu festivallerde eğlenmek için gidiyoruz. Pazar günü evde oturup Trons oyununu izlemekten daha iyi bir şey yapabilirsiniz.


Hala iyi bir emeklilik için 20s kullanmak istiyorsanız bile akıllı olun! Enerjinizi doğru kullanın. Örneğin, sürekli çalışmıyor, akıllı çalışıyor.


Unutmayın, yaratıcı olmak için temiz bir zihniniz olmalı. Çevrenizi değiştirin, yalnız olun, farklı insanlarla tanışın. İyi beslenme. Kariyer dedikleri davaya bakın, evlat edinmek yerine kullanın.
Gerçekten istediğiniz bir alanda iyi bir eğitim almak için elinizden geleni yapın!


Lise mezunlarının Avrupa'da ne yaptığını biliyor musun? Sırt çantasını alıp 1-2 yıl boyunca dünyayı dolaşıyorlar. Seyahat ediyorlarmış.


Liseden hemen sonra üniversiteye gitmezler. Böylece, hangi departmanın gideceğine ve iyi bir yaşam planı yapıp yapmayacağına karar verebilirler. Bize böyle bir servet vermediler, ama bundan sonra hala bir şeyleri değiştirme şansımız var.


İnsan olarak hepimiz doğaya aitiz. Yiyecek ve barınak, temel ihtiyaçlarımız dışında bize dayatılan tüm yanılsamalardır.


Bunu sen de biliyorsun. Gerçekten istediğin bir şeyi aldıktan sonra nasıl hissettiğini hatırla. Bu sistemin sunduğu her şeydir. Hiçbir zaman doygunluk olacak!


Unutma, hepimiz öleceğiz. Hatırlamak bizi korkutuyor, ama sürekli bir gerçektir. Şimdi hayatınızda olan hepimiz hayatlarını yaşamış ve her gün ölmüş olacak.


İlk olarak.
Dünya güzelliklerle dolu, onları oldukları gibi görmelisin! Gördüğünüz gibi, yenilerini görme arzusuyla yanacaksınız, yaşam görüşünüz değişecektir.


Dünyada büyük insanlar var, onlarla tanışmanız gerekiyor, tanıştığınız gibi kendi dünyanızda yaratılan pencerelere inanmayacaksınız, sizin gibi hissedenler.


Eğer bu onu her zaman en iyi oldu kapalı “diyecekler şekilde maceralar vardır.
Hayatınızda bir şeyleri değiştirmek için karar vermeden ve bu tanık olur umarım.. Mutlu kalın :)